WIELTON AGRO
to je kvalitní technika pro zemědělskou přepravu

Představení značky Wielton

Logo firmy Wielton znají již mnozí řidiči z českých silnic, na nichž běžně potkávají kamionové návěsy se znakem velblouda v kruhu. Stále častěji se ale stroje s tímto logem objevují i v českém zemědělství. Jedná se o dopravní techniku v charakteristické žluto-černé kombinaci barev, která má moderní konstrukci a punc kvality. Firma Wielton byla založena v rámci silničního průmyslu v roce 1992. Postupně si vybudovala jeden z nejmodernějších výrobních závodů na kamionové návěsy v Evropě. V roce 2009 manažeři rozhodli o tom, že výrobní linky budou využívány i k výrobě techniky pro zemědělství.

Výroba a její kapacity

Areál se rozkládá na dohromady 260 000 m2 zastřešené plochy hal a kromě své velikosti se vyznačuje velmi moderním vybavením s širokým uplatněním robotů. Díky tomu, že firma Wielton je zavedeným výrobcem návěsů pro silniční dopravu, které vyrábí v mnoha provedeních a ve velkém množství, může si dovolit velké investice do strojového vybavení své továrny. Speciální postupy, používané například při výrobě van pro traktorové sklápěče, pak v důsledku přináší četné provozní přednosti, jako je nízká pohotovostní hmotnost při vysoké pevnosti.

Výrobní závod

Za šest let celkem 35 typů strojů

Firma Wielton přibrala program strojů Agro do svého sortimentu v roce 2009. Rozhodnutí předcházel důkladný průzkum s dopravní technikou v zemědělství. Od roku 2010 byla výroba zemědělské techniky začleněna do stávající výroby kamionových návěsů. Program strojů pro zemědělství se od té doby stále rozšiřuje; v průběhu šesti roků až na dohromady 35 různých modelů dopravní a aplikační techniky. Roční produkce strojů pro zemědělství dosahovala v roce 2015 objemu celkem 1800 strojů. Wielton klade velký důraz na kvalitu svých produktů. Dalším pilířem kvality je moderní strojové vybavení, které tento materiál zpracovává. Je založeno na širokém uplatnění robotů. A to jak při přípravě a organizaci materiálu, tak při svařování či v nejmodernější lakovně i při montáži.

Významné akvizice v Evropě

V mateřském závodě pracuje 1500 zaměstnanců a vyrobená produkce je exportována do celé Evropy, ale také do zemí Asie a Afriky. Každý rok firma Wielton prodá více než 8 500 kusů výrobků, a roční obrat překračuje 150 mil. euro.

Výrobní závod

Wielton představuje dynamicky se rozvíjejícího výrobce, který se rozrůstá a stále zvyšuje svůj podíl na trhu. Dosvědčuje to akvizice dvou evropských společností, která se uskutečnila v loňském roce: francouzské firmy FRUEHAUF a italského výrobce ITALIANA RIMORCHI. Po dokončení akvizic stoupne roční obrat Wielton Group z původních 150 na 250 milionů euro a firma bude třetím největším výrobcem kamionových návěsů v Evropě. Značku WIELTON – AGRO zastupuje společnost AGROVO CZ s.r.o., která vlastní veškeré schválené akreditace k dovozu zemědělské techniky a to v rámci České a Slovenské republiky, následný prodej a servis strojů je zajišťován prostřednictvím obchodní sítě.

na začátek stránky