Vápenatá hnojiva

Aktuální seznam všech produktů zde.

Ostatní technika

Vápenatá hnojiva

Technické parametry
najdete v přiložené tabulce níže

Dodávky hnojiv:
- V ceně není zahrnuta doprava , cena za dopravu TIR 34 Kč/1km, nakládka u výrobce WIELUŇ PL.
- Ceny pro velkoobchod.

Stáhnout v PDF

Vápenatá hnojiva

Zemědělské plodiny vyžadují půdu s optimálním pH, pro danou kategorii půdy. Vyplavování vápníku, kyselé deště a používání dusíkatých hnojiv negativně ovlivňuje kvalitu půdy. Rostliny, které obzvláště špatně reagují na zakyselování půdy jsou: pšenice, ječmen, kukuřice, řepka, hořčice, červená řepa, bob drobnosemenný, jetel, komonice, vikev, sója, zelí, cibule, špenát, česnek, celer, salát a ovocné stromy (višeň, třešeň, slivoň, meruňka, broskvoň a vinná réva). Aby se zabránilo příliš nízkému pH půdy, používá se vápnění. Usnadňuje čerpání fosforu, který rostlinám pomáhá růst. Výsledkem vápnění je také snížení absorpce iontů kadmia, niklu a zinku rostlinami, což umožňuje obnovit užitnou hodnotu půdy kontaminované těmito kovy. Granulovaná vápenatá hnojiva představují efektivní způsob, jak vyrovnat pH půdy. Granulovaná vápenatá hnojiva se pomalu uvolňují do půdy, díky čemuž je jejich působení prodlouženo. Granulované vápenaté hnojivo se vyrábí z přírodního vápence, díky tomu je to výrobek bezpečný pro životní prostředí.

Agronomická klasifikace půd Dávkování hnojiva v kg/ha
Nezbytné (pH < 4.0) Potřebné (pH 4.1 – 4.5) Doporučené (pH 4.6 – 5.5) Omezené (pH 5.6 – 6.0) Zbytečné (pH > 6.0)
Lehké 1200 950 700 450 300
Střední 1600 1200 900 600 400
Těžké 2000 1400 1000 800 400

 

Granulovaný vápenec

Velikost granulí Dodání
2 – 6 mm Do 5 ti pracovních dnů

Granulovaný vápenec

Určeno pro odkyselení všech druhů půd. Zlepšuje pH půdy. Vzniká v důsledku zpracování vápencových a křídových materiálů. Bohatství v něm uzavřených minerálních látek a mikroprvků podporuje správný vývoj a růst plodin a omezuje čerpání těžkých kovů. Díky použití vhodné granulace lze hnojivo rozsévat na polích bez "efektu prášení".
Obsah CaCO3 min. 92 %. Obsah CaO min. 50 %.

Granulovaný vápenec s hořčíkem

Velikost granulí Dodání
2 – 6 mm Do 5 ti pracovních dnů

Granulovaný vápenec s hořčíkem

Hořečnaté hnojivo je určeno pro odkyselení všech druhů půd. Umožňuje rostlinám lepší přijímání živin a redukuje přijímání těžkých kovů, jako je chrom, kadmium a olovo apod. Vysokou kvalitu hnojiva potvrzují testy a podrobná kontrola kvality.
Obsah CaO min. 30 %. Obsah MgO min. 17 %.

 

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti AGROVO CZ s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky